Shimano Dura Ace 9100

Výrobce: SHIMANO

Nadřazenost systému dosažená skrze výzkum

Nová řada DURA-ACE R9100 je unikátem mezi cyklistickými komponenty – elegance, výkon, účinnost a efektivita, to vše zabalené v překrásném pokrokovém designu.

Koncept za DURA-ACE R9100 si kladl za cíl prozkoumat a zlepšit každý komponent za účelem dosažení optimalizace vstupu a maximalizace výstupu. Jinými slovy, cílem bylo minimalizovat ztráty energie mezi jezdcem vynaloženým úsilím a dosaženým výkonem. Na základě toho byl každý komponent řady DURA-ACE R9100 navržen tak, aby pracoval maximálně efektivně s každou další komponentou systému. To je koncept systému komponent společnosti Shimano. Výsledkem je nadřazenost systému.

Nová řada DURA-ACE R9100 přejímá systém vyvinutý zprvu pro horská kola Shimano, a to zavedením technologie měniče převodů se SYNCHRONIZOVANÝM ŘAZENÍM pro silniční kola, což jezdcům umožňuje ovládat oba měniče převodů dotykem pouze jednoho tlačítka řazení. DURA-ACE R9100 také nabízí možnost integrovaného měřiče výkonu, možnosti hydraulických kotoučových brzd pro lepší brzdicí výkon a nové profily kol pro zcela novou úroveň výkonu kol.

 

Kliky s převodníky HOLLOWTECH II (2x11 rychlostí)

Očekávejte vrchol optimálního přenosu výkonu díky širším klikám HOLLOWTECH I a ještě více vyztuženému vnějšímu převodníku na ikonické asymetrické pavoukovité konstrukci se čtyřmi rameny. Nově navržený profil zubů pasuje na širší rozteč ozubení. Nyní tak máte více možností při kombinování převodníku pro dokonalé přizpůsobení jezdci. 

Kliky s převodníky HOLLOWTECH II (2x11 rychlostí) – edice s měřičem výkonu

FC-R9100-P je první měřič výkonu značky Shimano a první měřič výkonu na trhu, který je integrovaný do klik. „Mozek“ namontovaný na vnitřní straně těla komunikuje s tenzometry ramene a poskytuje přesná data o výkonu pro lepší celkovou výkonnost. 

KAZETY

Do sbírky lehkých titanových 11rychlostních kazet DURA-ACE přibila verze 11-30T nabízející rychlé, přesné a plynulé řazení stejně jako ostatní modely. 

KOLA

V nabídce jsou také naše 3 nová, technologicky inspirovaná zapletená kola C60, C40 a C24, která jsou očíslována podle výšky ráfku. Všechny uvedené modely jsou navržené ve stylu aero tak, aby byly velmi lehké, šetřili energii, dobře reagovaly na terén. Zároveň mají širší rozestup přírub, což zvyšuje tuhost. Novinkou v řadě DURA-ACE je možnost kompatibility kol s kotoučovými brzdami, která je dostupná u modelů C60 (top aero) a C40 (univerzální). Mimo to si u této možnosti můžete vybrat mezi verzemi E-Thru/QR a plášťová/galusková/bezdušová. Oba tyto modely zapletených kol jsou navrženy s širším 28mm ráfkem. Model C24 (sprint/jízda do kopce) je naším nejlehčím a nejresponzivnějším plášťovým zapleteným kolem.  

ŘAZENÍ

Nový ergonomický design zajišťující větší komfort a kontrolu řazení přináší rychlejší, hladší, výkonnější a přesnější řazení, ale také výrazně lepší pocit z používání spínače řazení. Vyberte si mezi plně synchronizovaným řazením (stejná technologie je použita na horských kolech), kde přesmykač automaticky řadí dle polohy zadního měniče převodů, nebo polosynchronizovaným řazením, kde jezdec ručně vybírá, kdy přeřadit přesmykač, zatímco zadní měnič převodů automaticky reaguje na změnu. Obě možnosti lze plně přizpůsobit v aplikaci E-Tube, která nyní umožňuje ukládat a stahovat jednotlivé profily jezdců do kola, čímž se vyhnete nutnosti opětovného programování. Samozřejmostí zůstává možnost ručního řazení.   

MECHANICKÉ PÁKY DUAL CONTROL

Nyní mají kratší zdvih, rozšířený rozsah nastavení dosahu pro precizní polohu páky a lehčí chod předního řazení, což činí řazení mnohem intuitivnějším.

PÁKY DUAL CONTROL TT/TRIATHLON

Nově navržené s ohledem na ergonomii: O 11mm užší než předchozí model, což představuje úsporu hmotnosti 28 g na sadu. Je také sníženo namáhání při řazení.  

PŘESMYKAČE

11rychlostní zadní měnič převodů Dura-Ace je nyní lehčí a rychlejší díky lankům s nízkým třením a polymerovou povrchovou úpravou. Kromě toho nabízí také více možností vedení lanka pro snadné sestavení. Systém „Direct Mount“ s možností delšího vodítka vytváří tužší, stabilnější základnu pro zlepšené řazení a minimalizuje možnost poškození rámu při nehodě. Dalším prvkem zajišťujícím dokonalé řazení a minimální nebezpečí poškození je technologie Shadow RD , a to díky užšímu profilu a přizpůsobitelnému napnutí řetězu.   

BRZDĚNÍ

Nové Ice-tech kotouče „Freeza“ (možnosti 160/140) pro kotoučové brzdy zabraňují vzniku tepla. Hydraulické třmeny kotoučových brzd využívají nízkoprofilový design a systém „flat-mount“ pro lepší kontrolu a větší jistotu při závodění. Dvouosá brzdová čelist / „Direct-mount“ brzdové třmeny jsou nyní kompatibilní s plášti 28c. 

Newer article Older article

Kód zboží: 9100
 
Naše cena: 1,00 (vč. DPH)
ks

Alternativní produkty

Deore XT posouvá možnosti dobrodružné jízdy Letos vás na trailech čeká ještě více dobrodružství. Sada Deore XT přináší zcela novou úroveň kontroly nad jízdou....
 
1,00
včetně DPH
 
NOVÁ SÉRIE ULTEGRA R8000: PŘIZPŮSOBENÍ A ŠPIČKOVÁ VOLBA S novou sérií Ultegra R8000 posouvá Shimano svou filozofii vyladění podle potřeb jezdce na novou úroveň....
 
1,00
včetně DPH
 
Ložisko s kónusem a miskou: důvody proč Nedávno jsme dostali otázku, proč Shimano dál využívá ložiska s kónusem a miskou. Odpověď je prostá. Rychlejší jízda. Optimální...
 
1,00
včetně DPH
 
Deore XT Di2 – technologie, která změní vaši jízdu Sada Shimano Deore XT Di2 přináší špičkové řazení každému. Nová sada Shimano Deore XT Di2 je výsledkem...
 
1,00
včetně DPH
 
Koncept bočního pohybu pro rychlejší, snazší a plynulejší řazení Technologie přesmykače Side-Swing: Nový způsob řazení Vyznavači MTB hledají jakoukoli...
 
1,00
včetně DPH
 

Kategorie zboží