SHIMANO STEPS E-KOLA

Výrobce: SHIMANO

Shimano motorizuje jízdu na MTB

Náš nový systém SHIMANO STEPS MTB přináší větší rozsah, a umožňuje tak horským cyklistům objevovat nový terén a pokořit další horizonty.

Se SHIMANO STEPS MTB objevují jezdci nový terén

Díky propojení svých bohatých vědomostí v oblasti pohonů elektrokol a horské cyklistiky Shimano nyní hrdě představuje SHIMANO STEPS MTB, systém elektricky asistovaného pohonu speciálně určený pro úskalí a nároky horské cyklistiky na kompetitivní i nadšenecké úrovni. Ať už vaši zákazníci vyznávají all-mountain, enduro či cross-country, poskytne jim SHIMANO STEPS MTB sílu a svobodu, aby překonali své limity.

Síla dojet dál

Sada SHIMANO STEPS MTB zahrnuje výkonnou pohonnou jednotku (DU-E8000). Motor s točivým momentem 70 Nm je navržen tak, aby vyrovnal schopnosti cyklistů na různých úrovních dovedností a fyzické kondice. 

Systém pohání tenká, trvanlivá a voděodolná baterie s nízkým profilem a vysokou kapacitou 500 Wh, která se montuje do trojúhelníkové formace kolem osy středového složení, a výsledkem je bezpečný, přímý a účinný přenos energie do klik.

Pomoc v nejnáročnějším terénu

Síla pohonu je převáděna speciálními klikami s převodníky ve dvou variantách (FC-E8050/E8000) s převodníky 34T či 38T s technologií Dynamic Chain Engagement a se zařízením pro aktivní retenci řetězu.

Důležitým faktorem bylo pro inženýry společnosti Shimano poskytnout jezdci asistenci při jízdě, a zároveň mu zajistit přirozený zážitek z jízdy. Šlapání se v ničem zásadním neliší od klasických kol, ale jezdec si může zvolit různou míru asistence bez ohledu na zvolený převodový stupeň. 

Za pomoci odstupňované akcelerace při rozjezdu a výkonu, který se při náhlém nárůstu kadence navýší, získá jezdec sílu pro zdolání obtížného terénu. Při nízké kadenci (například při stoupání na prudších úsecích) se pak asistence točivého momentu zvýší.

Řídicí jednotka, kterou jezdec ovládá zážitek z jízdy

Systém je ovládán prostřednictvím cyklopočítače s barevným LCD displejem (SC-E8000) umístěného na řídítkách. Displej vykazuje vysokou viditelnost a při jízdě v terénu lze údaje přečíst i při letmém pohledu. Nabízí celé spektrum možností měření a vyladění ve spojení se softwarem Shimano E-Tube (který je nyní kompatibilní s technologií Bluetooth a ANT).

Uživatel si může pro jízdu vybrat z režimů Eco, Main a High-Power. V případě, že jezdec musí kolo určitý úsek tlačit, nabízí systém i režim Power-Walk. Změny převodového stupně zajišťují mechanické páky Deore XT FIREBOLT či tlačítka Di2 v kombinaci se stávajícími mechanickými či Di2 komponenty Deore XT.

Komponenty SHIMANO STEPS MTB (E8000) budou k dispozici od listopadu 2016.

Kód zboží: 91009
 
Naše cena: 1,00 (vč. DPH)
ks

Alternativní produkty

Nadřazenost systému dosažená skrze výzkum Nová řada DURA-ACE R9100 je unikátem mezi cyklistickými komponenty – elegance, výkon, účinnost a efektivita, to vše zabalené v...
 
1,00
včetně DPH
 
SORA 2017
91008
Nová SORA R3000 Naše vylepšená silniční sada SORA pro modelový rok 2017 vám přináší spolehlivé řešení pro vaše zákazníky vyznávající sporty/fitness a jízdu ve městě....
 
1,00
včetně DPH
 
Vysvětlení výhod XT Di2 pro lepší jízdu Produktový manažer Shimano Japan Hideki Ikemoto vysvětluje, jak dokáže Deore XT Di2 posunout jízdu na novou úroveň....
 
1,00
včetně DPH
 
Jeden převodník? Dvakrát měř! NEEXISTUJE JEN JEDNA PRAVDA Jeden převodník, nebo dva? Jsme tu proto, abychom vám pomohli interaktivním a snadno použitelným nástrojem...
 
1,00
včetně DPH
 
NOVÁ SÉRIE ULTEGRA R8000: PŘIZPŮSOBENÍ A ŠPIČKOVÁ VOLBA S novou sérií Ultegra R8000 posouvá Shimano svou filozofii vyladění podle potřeb jezdce na novou úroveň....
 
1,00
včetně DPH
 

Kategorie zboží