NOVÁ GENERACE SHIMANO STEPS KOMPONENTŮ URČENÁ PRO MĚSTSKÉ I TREKINGOVÉ JEZDCE

Zlepšená ergonomie a účinnost pohonné jednotky, rozšířené připojení cyklopočítače a vnitřní náboj určený pro elektrokola – všechny tyto funkce najdete jako součást SHIMANO STEPS E6100.

Ať už považujete elektrokolo za praktickou a levnou náhradu auta nebo za možnost zvýšení požitku a zábavy při vašich vyjížďkách, SHIMANO přišlo s řadou nových SHIMANO STEPS funkcí, které přidají nové technologie do vašich jízd.

 


Technologie pohonné jednotky

Kolo je poháněno podle volby, a to novou 418Wh, nebo stávající 504Wh baterií. Přepracovaný středový pohon SHIMANO STEPS E6100 (DU-E6100) přidá přípomoc šlapání až 500W (nominální výkon: 250W) s podporou do 25 km/h, a to vše v dynamickém chodu v závislosti na šlapání. Pokud jste používali asistenci předešlého pohonu, zaznamenali jste postupný náběh výkonu přípomoci, a proto je zde lehčí a kompaktnější SHIMANO 2,8 kg pohonná jednotka, která je lehčí o 210 g oproti předchozí verzi E-6000, což je už velký rozdíl. Došlo tak ke zlepšení přirozeného pocitu jízdy na kole.

Design a tvar pohonné jednotky odráží kompaktnost a lehkost pohonné jednotky SHIMANO STEPS MTB (E8000) se stejnou montážní polohou uchycovacích šroubů pro zvýšenou tuhost a lepší přenos síly, stejný kompaktní Q-faktor slouží pro efektivnější přenos síly, lepší manipulaci s elektrokolem a lepší ergonomii pro jezdce. Podobná vnitřní struktura redukuje tah, který je kombinován s novými funkcemi režimu podpory, dávající pohonu E6100 zvýšení v účinnosti motoru o 20 %. Tato účinnost znamená, že tento nový pohon E6100 nabízí zvýšení o 20 % v rozsahu SHIMANO STEPS baterie a dojezdové vzdálenosti.

Dostupné jsou dvě verze pohonné jednotky – jedna v trekingové variantě a druhá v městské variantě s plně uzavřeným krytem řetězu. Oba přichází s volitelným rozsahem kliky v délce 170 mm pro extra odsazení od země a možností volby mezi 38Z nebo 44Z převodníkem, čímž nabízí kompatibilitu s řemenovým pohonem Gates. Další možnosti pohonu umožňují výběr mezi náboji s vnitřním řazením, nebo přesmykačem a kazetou, obojí s možností výběru Di2 elektronického nebo mechanického přehazování. 

 

Možnosti zobrazení informací displeje

Jezdci mají možnost volby 4 různých zobrazení displeje. Mohou si vybrat standardní SHIMANO jednotku, cyklopočítač třetí strany (např. modely značek Garmin, Sigma či Cateye), spojení s chytrým telefonem prostřednictvím aplikace E-TUBE RIDE a novou propojku EW-EN100. Nebo mohou použít pouze samostatně propojku EW-EN100 pro opravdu minimální displej. 

 

S vaším chytrým telefonem a jednoduchou E-TUBE RIDE aplikací si můžete displej přizpůsobit tak, abyste viděli ty nejdůležitější jízdní metriky, jako jsou rychlost, kadence, zbývající úroveň baterie, režim podpory, zvolená rychlost, atd. Stejně jako tyto informace, také systém zpráv může být zobrazen na cyklopočítačích třetích stran. Uživatele chytrých telefonů pak systém výstražných zpráv přesměruje na webovou adresu, kde zjistí dodatečné vysvětlení těchto zpráv.

Pokud nic z toho nechcete a chcete jezdit bez telefonu či cyklopočítače, stále můžete mít přístup k důležitým informacím jako je úroveň baterie či režim podpory, a to skrz novou propojku EW-EN110 s LED displejem, která vám dává čistý vzhled displeje, vhodný pro městské jezdce.

 

Režimy podpory

Tři hlavní režimy podpory byly vytvořeny pro poskytnutí odlišných úrovní asistence tak, aby vyhovovaly různým jízdním podmínkám. ECO režim je určen pouze pro nejlehčí podporu a sníženou spotřebu baterie, NORMAL režim zajišťuje nejlepší rovnováhu mezi podporou a spotřebou baterie, a HIGH režim je určen pro výkonnou podporu, rychlou akceleraci a citlivou podporu až do rychlosti 25 km/h. Parametry těchto režimů mohou být upraveny za použití SHIMANO E-TUBE softwaru, který vám dá pohodlnou a přirozenou úroveň přípomoci nebo sportovnější úroveň pro více dynamickou podporu a vyšší kroutící moment.

Oby tyto režimy, ačkoliv mají intuitivní a silnou reakci, využívají snímač kroutivého momentu k posouzení vašeho šlapání do pedálů. Systém SHIMANO STEPS tak vytváří pocit plynulé, pohodlné, dynamické a výkonné jízdy na kole. A i když je baterie a podpora vypnutá, díky Shimano technologii nízkého tahu klik je šlapání pedály stále plynulé a komfortní, bez přidaného odporu z neaktivní pohonné jednotky.

TAKE THE LONG
WAY HOME

The most versatile e-nike system in our collection, the E6100 is packed with high-tech features. It‘s designed for everything from bussy trafficcc commuting to leisure trips through the countryside - and is always ready to give you an uphill boost. The near silent 250-watt drive unit comes in two versions: one for trekking and one for city riding. Travel anywhere your heart desire, knowing you‘ll arrive fresh and invigorated.

Graph
Graph

DRIVE UNIT

2,76 kg

MAX TORQUE

60 Nm (Sportive)
50 Nm (Comfort)

MAX SUPPORT

200 %

POWER ASSIST MODES

Eco | Normal | High

RANGE

185 km